Sauny - Infrasauna

Infrasauna poskytuje svým uživatelům radost ze saunování při relativně nízké teplotě (doporučujeme 50°C). O nic však nebudete ochuzeni – s infračerveným teplem se dokonale uvolníte, vypotíte a zrehabilitujete celé tělo. Infrasauna je zároveň ideálním řešením pro ty z nás, kterým je klasická finská sauna ze zdravotních důvodů zapovězena.

V naší infrasauně jsou instalovány značkové keramické infrazářiče německé výroby ELSTEIN typu FSR, s odborným posudkem Ministerstva zdravotnictví a schválením Státního zdravotního ústavu. Tyto infrazářiče jsou již po desetiletí užívány v inkubátorech pro nedonošené novorozence nebo u pacientů s popáleninami.

Infrazářiče zn. Elstein vyzařují vlnovou délku infrazáření v průměru kolem 9,4 mikronů, což je optimální vlnová délka pro lidský organismus. Díky tomu je zabezpečena maximální efektivita saunovací procedury, včetně pocitu pohody s harmonizačním efektem pro tělo i duši. Tím naše infrasauna vyhovuje normám pro provoz ve zdravotnických i předškolních zařízeních. Sauna a saunování obecně má velice blahodárný efekt na naše zdraví a také na náš psychický stav.

K ovládání infrasauny používáme digiální řídící jednotku INFRA RED SYSTEM, speciálně vyvinutou pro infrasauny tak, aby maximalizovala léčebný účinek infratechnologie s pracovním a vypínacím okruhem, který reguluje zvolenou teplotu a zároveň zabezpečuje jak tepelnou, tak léčebnou vlnovou délku

Pravidla saunování v INFRASAUNĚ.

  1. Před saunováním se doporučuje sprcha a otření do sucha.
  2. Stejně jako ve finské sauně je dobré mít připravené aspoň 2-3 ručníky nebo osušky - jednu na sezení, druhou na podlahu z důvodu absorpce potu, třetí na otírání potu z těla. Tím se zároveň podpoří další pocení.
  3. Doporučuje se vzít si do infrasauny s sebou hrubou žínku či ručník a ve chvíli, kdy se začnete potit, si jí můžete otírat obličej. Díky tomu odstraníte odumřelé kožní buňky a vaše pokožka se tím omladí a bude vypadat hladší..
  4. Při saunování v infrasauně je nejlepší poloha vsedě a nikoli vleže. Topidla jsou totiž umístěna tak, aby nejvíce užitku ze záření poskytla osobě sedící ve vzpřímené poloze s chodidly na podlážce.
  5. Není důležité, jaká teplota je uvnitř infrasauny, když do ní vstoupíte. Výrazné pocení totiž nastává až cca po 15 minutách. Z tohoto důvodu není nutné čekat, až se infrasauna naplno rozehřeje. Nejlepším řešením je vstoupit do ní při jejím zapnutí a zahřívat se společně se saunou.
  6. Po dokončení saunování není ideální se okamžitě sprchovat. Vaše tělo se totiž během saunování zahřálo, bude se i nadále po určitou dobu potit i po vypnutí topných jednotek, dokonce i po opuštění infrasauny. Posaďte se v odpočívárně a nechejte vaše tělo potit, zatímco se bude ochlazovat. Jakmile se budete cítit dostatečně příjemně, dejte si vlažnou (nikoliv studenou) sprchu pro úplné opláchnutí potu z vašeho těla. Po použití infrasauny se nedoporučuje používat mýdlo, sprchové gely ani jiné přípravky, protože vaše póry budou otevřené a tyto látky by je mohly zanést.
  7. Po saunování je důležité doplnit tekutiny ztracené během saunování. Ideálním nápojem je čistá voda, která nevrátí tělu zpět kalorie spálené během saunování.
  8. Nepoužívejte infrasaunu bezprostředně po namáhavém cvičení. Počkejte alespoň 15 minut, aby se vaše tělo ochladilo.
  9. V kabině nepožívejte žádné kosmetické prostředky ani kúry.